Zabieg kawitacyjny metodą na oczyszczanie cery

Zabieg kawitacyjny jest to peeling kosmetyczny mający na celu oczyszczenie skóry przy zastosowaniu zjawiska kawitacji. Zabieg kawitacji wykonywany jest przy użyciu specjalnego urządzenia nazywanego skin cleaner’em, który dzięki przenikaniu ultradźwiękowych fal zapewnia skórze nie tylko masaż, ale także jednoczesne oczyszczanie. Nie ma przeciwskazań wiekowych przy zastosowaniu skin cleanera, nie ważna jest również płeć, a urządzenie stało się popularne również wśród mężczyzn chętnie korzystających z zabiegu.

Zabieg kawitacji leczy, ale także poprawia wygląd cery, ponieważ poprawia mikrokrążenie, oczyszcza skórę z martwego naskórka oraz usuwa zalegający w porach skóry sebum.

Czym różni się zabieg kawitacyjny od zwykłego peelingu? Obydwa peelingi mają na celu złuszczenie martwego naskórka, ale kawitacja daje lepsze efekty ponieważ ultradźwiękowa technologia zapewnia docieranie bardziej w głąb skóry niż w przypadku zwykłego peelingu.
Wspomniany zabieg na ciało ma bardzo szerokie zastosowanie, głównie przez wzgląd na to, że odbywa się bez wewnętrznej interwencji chirurgicznej. Z tego też względu idealnie nadaje się dla osób posiadającą delikatną i wrażliwą skórę. Najlepsze rezultaty widoczne są po regularnym, średnim stosowaniu go raz na miesiąc.

Zabieg należy wykonywać w dwóch etapach. Pierwszy polega na oczyszczaniu i eliminacji martwych komórek naskórka, zaś drugi to pobudzanie mikrokrążenia prowadzące do wydalenia szkodliwych substancji ze skóry. W trakcie trwania drugiego etapu wykonywana jest tak zwana jonoforeza, czyli dostarczanie skórze różnych witamin i substancji odżywczych. Na samym końcu wykonuje się masaż ultrasoniczny, który poprawia kondycję skóry.

Zabieg jest bezpieczny nawet dla osób z bardzo wrażliwą cerą, istnieją jednak sytuacje, które wykluczają możliwość poddania się mu. Do głównych przeciwskazań należą: osteoporoza, ciąża, nowotwory, stany gorączkowe, niewydolność krążenia, czy posiadanie rozrusznika serca.
Efekty widoczne są już po zastosowaniu pierwszego zabiegu. Skóra jest delikatna i wygładzona, do tego w pełni oczyszczona i może swobodnie oddychać, a dobrze dotleniona skóra jest zdrowsza i piękniejsza. Zabieg kawitacyjny rozjaśnia skórę i usuwa jej przebarwienia, dokładnie ją nawilża. Poprzez mikromasaż można także osiągnąć efekt odmłodzenia. Zabieg polecany jest przez wielu dermatologów.

Więcej przeczytasz tutaj:

bioxyn producent I lutenea apteka I sliminazer sklad I ravestin jak stosować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *