Tampon czy podpaska?

podpaska czy tampon

Każda kobieta w ciągu swojego życia zmuszona jest do stosowania ochrony przy użyciu podpasek lub tamponów. Tylko od nas zależy, z jakich produktów skorzystamy, niemniej jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę z kilku istotnych faktów na temat podpasek i tamponów.

Tampony są ulubionym asortymentem młodych kobiet, które cenią je za możliwość zachowania komfortu, czystości i dyskrecji. Ich przeciwniczki z kolei mówią o tym, że są one niebezpieczne i nie powinno się ich stosować. Kto ma rację i czy są zatem przeciwwskazania do stosowania tamponów?

Tampony a błona dziewicza
Wiele młodych dziewcząt, będących dziewicami zastanawia się czy używanie tamponów nie jest w stanie przerwać ich błony dziewiczej. Okazuje się, że może tak się zdarzyć, dlatego ich aplikacja powinna być poprzedzona wizytą u ginekologa, który sprawdzi kształt błony dziewiczej. Jeśli przypomina ona pierścień lub rogalik nie ma przeciwwskazań do stosowania tego typu zabezpieczenia.
Dziewice powinny sięgnąć po tampony w rozmiarze mini a jeśli podczas ich zakładania czy noszenia uwierają, powinny być zamienione na podpaski.

Jak długo tampon może znajdować się w pochwie?
W pierwszych dniach miesiączki tampon nie powinien znajdować się w pochwie dłużej niż 2-4 godziny, w późniejszych dniach 4-6 godziny. Zbyt długie przetrzymywanie tamponu może spowodować zakażenie a w przypadku nie wyciągnięcia go przez 2 doby może spowodować wstrząs toksyczny, któremu towarzyszy ból brzucha, gorączka, osłabienie, czasem omdlenie.
Wiele kobiet, w trosce o zachowanie czystości decyduje się na zastosowanie tamponu na noc. Można go użyć, jednak należy pamiętać, że tuż po obudzeniu należy go niezwłocznie wyciągnąć.

Tampon i jego zastosowanie
Tampon jest wygodny i nie wymaga jego wyciągania podczas siusiania. Należy jednak przytrzymać sznureczek, by nie został zamoczony moczem. Jeśli zostanie wypchnięty pod wpływem pracy mięśni, należy go zastąpić nowym tamponem.
Tampon nie jest w stanie przemieścić się w głąb ciała, o co obawia się sporo kobiet. Znajduje się on na swoim miejscu dzięki mięśniom pochwy, ponadto szyjka macicy jest zbyt wąska, by tampon mógł zmienić miejsce położenia.

Dla kogo tampony nie są odpowiednie?
Ten rodzaj zabezpieczenia nie jest polecany tym kobietom, które posiadają wkładkę wewnątrzmaciczną. Jego usuwanie może spowodować jednoczesne wysunięcie się zabezpieczenia antykoncepcyjnego.
Podczas wyjmowania tamponu należy zwrócić uwagę czy wyszedł on w całości. Jeśli zdarzy się tak, że jego fragment zostanie w pochwie należy zastosować podpaskę. Zalegający kawałek powinien wypłynąć wraz z krwią. Jeśli tak się nie stanie, konieczna będzie wizyta u ginekologa po zakończeniu krwawienia.

Wszystkie panie w czasie obfitej miesiączki nie powinny stosować tamponów, bowiem utrudniają one wypłynięcie złuszczonej śluzówki. Nie mając możliwości opuszczenia organizmu mogą się cofnąć i przejść do jajowodów prowadząc do endometriozy. Choroba ta, jak twierdzą specjaliści, w wielu przypadkach wywołana jest stosowaniem tamponów.

Podpaski
Wiele kobiet jest zwolenniczkami podpasek, które jednak mogą wywołać reakcje alergiczne. Tak jest w przypadku podpasek chłonnych zawierających substancje chemiczne, które uczulają sporą grupę pań.

Tampony i podpaski powinny być stosowane podczas miesiączki. Pomiędzy kolejnymi cyklami zaleca się używanie wkładkek higienicznych, które powinny być często zmieniane. Należy je stosować po miesiączce oraz w okresie produkcji sporej ilości wydzieliny. Absolutnie zabronione jest stosowanie tamponów podczas infekcji narządów rodnych. Mogłoby to spotęgować rozwój bakterii.

Więcej informacji:

ravestin gdzie kupić I lutenea forum I plastry sliminazer ceneo I bioxyn producent

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *