Rzeczy, które zawsze chciałaś wiedzieć o seksie, ale bałaś się zapytać

seks

Choć mówi się o nim coraz częściej, dla wielu z nas nadal pozostaje tematem tabu. O co boimy się zapytać? Jakie tematy sprawiają, że wciąż oblewamy się rumieńcem?

Czy seks wpływa na zdrowie?

Czy seks może być ważnym elementem zdrowego stylu życia? Tak! Choć porad typu „uprawiaj seks 2-3 razy w tygodniu” raczej nie znajdziemy w poradnikach promujących zdrowy styl życia, badania naukowe i ich wyniki mówią same za siebie. Udowodniono, że systematyczne uprawianie seksu nie tylko pozwala zwiększyć odporność organizmu, ale też skutecznie zredukować stres. Co więcej, panie mające stałych partnerów i uprawiające seks regularnie mają znacznie mniej problemów związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, a ich organizm wolniej się starzeje. Są szczęśliwsze, pogodniejsze i spokojniejsze, co pozytywnie odbija się nie tylko na ich samopoczuciu, ale i wyglądzie. By jednak z seksu czerpać tylko to, co najlepsze, warto zadbać o bezpieczeństwo. Ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową nigdy nie zaszkodzi – szczególnie w chwili, gdy zaczynamy życie u boku nowego partnera.

Jak przekonać partnera do prezerwatywy?

Ty stawiasz na bezpieczeństwo, on woli naturalność i brak ograniczeń. Pogodzenie tych dążeń wcale już nie jest tak wielkim problemem. Na szczęście można wybrać taką prezerwatywę, która w niczym nie zakłóci przyjemności związanych z seksualnymi doznaniami, a jednocześnie zapewni Wam bezpieczeństwo podczas stosunku. Nowe technologie już dawno wyparły tradycyjny lateks, czego najlepszym dowodem jest Unimil SKYN. Wykonana z poliizoprenu prezerwatywa nie tylko zapewnia bardziej naturalne doznania podczas stosunku, ale jednocześnie pomaga zapewnić tak ważne dla Ciebie bezpieczeństwo.

Czy w czasie miesiączki można uprawiać seks?

To zagadnienie wzbudza wiele emocji, a opinie na ten temat są podzielone. Dla niektórych jest to wręcz niestosowne, innym miesiączka w niczym nie przeszkadza. Podejście partnerów to sprawa indywidualna. Jak wygląda jednak ta kwestia z punktu widzenia naszego zdrowia? Lekarze podkreślają, że choć w czasie miesiączki można uprawiać seks, należy pamiętać o zwiększonej podatności na infekcje w tym czasie. Pochwa i szyjka macicy są w tym okresie bardziej podatne na otarcia i wszelkiego rodzaju urazy, a bakterie i wirusy mogą się łatwiej przedostać do organizmu. Dodatkowym problemem jest sama krew, która stwarza bakteriom wiele możliwości rozwoju. Jeśli zatem i Ty, i Twój partner chcecie się kochać w tym właśnie czasie, musicie zadbać wyjątkowo starannie o odpowiednie zabezpieczenie oraz o higienę.

Seks oralny: zakazany owoc czy dowód zaufania?

To najbardziej wstydliwy problem dla wielu z nas. Seks oralny, przez wielu uznawany jako „wynaturzenie” czy „zboczenie”, może tymczasem sprawić wiele przyjemności i panom, i paniom. Zdaniem seksuologów w stałych związkach taki właśnie seks jest najlepszym dowodem zaufania oraz wzajemnego zrozumienia swych potrzeb, dzięki czemu nie tylko sprawia wiele przyjemności, ale i dodatkowo zbliża do siebie partnerów.

Przeczytaj:

Calminax sklad I plastry sliminazer ceneo I bioxyn I lutenea ceneo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *