Pielęgnacja włosów kręconych

Włosy kręcone z natury już uchodzą za bardzo niesforne i wymagają specjalnej troski, również z tego względu, że zazwyczaj te nieposkromione fale i loki są suche i łamliwe. Dlatego też pielęgnacja włosów kręconych dla ich właścicielki jest nie lada wyzwaniem, by fryzura mogła zachwycać.

Posiadając włosy kręcone musimy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, choć dla osób o prostych włosach wyda się to niedorzeczne, fale i loki powinny być rozczesywane wyłącznie po ich umyciu. Rozczesywanie suchych włosów doprowadzi wyłącznie do tego, że na głowie pojawi się tak zwane siano. Dlatego też po każdym umyciu, wtedy, gdy włosy są jeszcze mokre, możemy je rozczesywać. Najlepiej do tej czynności używać specjalnego grzebienia o szerokim rozstawieniu ząbków.

Żadne inne włosy nie są tak przesuszone jak włosy kręcone, dlatego do ich prawidłowej pielęgnacji konieczne jest stosowanie stałego nawilżania. Wskazane jest, po każdym umyciu nakładanie odżywki. Choć kosmetyki do kręconych włosów są ogólnodostępne, to najlepiej, by ich dobór polecił nam nasz fryzjer, ewentualnie o poradę można spytać w aptece. Po kilku zastosowaniach włosy staną się miękkie, błyszczące i odżywione. Odżywki wcieramy w wilgotne włosy, a także w skórę głowy.

Jeśli chcemy nadać włosom sprężystości powinnyśmy stosować szampony przeznaczone do włosów kręconych. Najlepiej, by kosmetyki do włosów należały do linii jednej firmy. Choć na wyróżnienie zasługuje linia Nivea, ponieważ zawiera wyciąg z aloesu oraz lilii wodnej, to najlepszą metodą będzie odnalezienie preparatu, najbardziej przyjaznego naszym włosom, poprzez testowanie różnych marek.

Po każdym umyciu zaleca się również wtarcie niewielkiej ilości pianki, która również powinna być przeznaczona do włosów kręconych. By wykonać czynność poprawnie, należy schylić głowę ku dołowi, tak by włosy swobodnie opadały ku podłodze. Następnie należy ugniatać loki dłońmi jednocześnie wcierając w nie piankę. Następnie należy wysuszyć włosy suszarką z dyfuzorem, dzięki temu loki będą sprężyste i uniesione już od nasady.

Pielęgnacja włosów kręconych wymaga przede wszystkim czasu, ale efekt pięknych fal zawsze sprawia, że wszyscy mężczyźni patrzą na nie z zachwytem, a kobiety z nieukrywaną zazdrością. A więc panie z kręconymi włosami do dzieła, bo cel jest warty poświęceń.

Zobacz źródło informacji:

artroser jak stosować I lutenea I sliminazer skład I bioxyn ceneo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *