Makijaż permanentny – wygoda dla śpiochów

Makijaż permanentny jest to stały makijaż, polegający na wprowadzeniu odpowiednich pigmentów pod skórę. Stosowany jest zazwyczaj w okolicach oczu, brwi i ust. Metoda nakładania jest bardzo zbliżona do tatuowania, a efekt utrzymuje się w granicach 2 do 5 lat.

Wiele z nas pewnie niejednokrotnie w pośpiechu malowała się przed lustrem , starając się nie przyglądać własnej twarzy, by ocenić szybki, niestaranny makijaż. Czy nie byłby spełnieniem marzeń makijaż odporny na wodę, dzięki czemu mogłybyśmy zachwycać nienagannym wyglądem na plaży czy na basenie, lub taki, którego nie trzeba zmywać co wieczór, by rano znów spędzać mnóstwo czasu na powtórzenie efektu z dnia poprzedniego? Otóż taki makijaż już istnieje. Jest to makijaż permanentny, którym zajmuje się kosmetyka profesjonalna, zapewniając odpoczynek od ciągłego malowania twarzy na najbliższe kilka lat. Wykonanie takiego makijażu trwa przeciętnie około godziny i niezbędne są do tego profesjonalne kosmetyki. Niestety nie jesteśmy w stanie wykonać go same w domu, konieczna jest tu wizyta w specjalistycznym zakładzie kosmetycznym. Należy jednak mieć na uwadze, że makijaż jest trwały, co oczywiście bardzo nas cieszy, ale nie w sytuacji, kiedy powierzyłyśmy swoją twarz mało doświadczonej osobie, przez co makijaż zamiast zdobić twarz znacznie ją szpeci. Decydując się na kilkuletni design twarzy musimy mieć pewność, że makijaż jest wykonywany przez kompetentną osobę.

Makijaż permanentny nie tylko jest wygodą dla śpiochów, ale również niweluje defekty urody, takie jak nierówne kontury brwi czy ust, czy ich asymetria. Pozwala również na zatuszowanie odbarwień na ciele spowodowane np. bielactwem czy retuszować blizny i przebarwienia.
Należy przygotować się na to, że wykonanie makijażu jest bolesne, ponieważ polega na wielokrotnym nakłuwaniu skóry igłą, na co nie każdy jest odporny. Zazwyczaj jednak nakłuwane miejsce jest znieczulane kremem znieczulającym, choć makijaż ust najlepiej przeprowadzić w znieczuleniu dentystycznym, ponieważ wpływa ono dodatkowo na obkurczenie naczynek i zahamowanie krwawienia.

Niekiedy zdarza się, że po zabiegu zostają trwałe blizny, ale dzieje się tak wyłącznie wówczas, gdy nakłucia były zbyt głębokie. Jeśli zostanie naruszona skóra właściwa i wda się stan zapalny, może dojść do powstania widocznych blizn.

Oczywiście makijaż permanentny jest bardzo wygodny i jeśli jest starannie wykonany wzbudza zainteresowanie zarówno kobiet jak i mężczyzn, ale decydując się na niego miejmy także na uwadze negatywne jego skutki.

Przeczytaj więcej:

Calminax producent I artroser skład I ravestin apteka I bioxyn allegro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *