Koloryzacja włosów – za i przeciw

Kobiety uwielbiają zmiany i nie poddają się rutynie. Najlepszym tego dowodem jest częsta koloryzacja włosów i zmiana fryzur. W tej kwestii kobiety nie boją się wyzwań. Celem farb do włosów jest pokrycie siwizny i ukrycie zmian jakie wprowadza nie ubłagalnie przemijający czas w naszym ciele, jednak farbowanie włosów stało się modne w każdym wieku i już nawet nastolatki sięgają po ekstrawaganckie odcienie.
Farbując włosy po raz pierwszy należy zrobić próbę uczuleniową, by upewnić się, że nie jesteśmy uczulone na żaden ze składników farby. Niewielką ilość preparatu należy nałożyć na skórę w zgięciu łokcia. Jeżeli po dwóch dobach nie pojawi się zaczerwienienie, wówczas dopiero możemy przystąpić do farbowania.

By uzyskać oczekiwany odcień powinnyśmy dobierać preparaty koloryzujące najwyżej o dwa tony ciemniejsze lub jaśniejsze niż naturalny kolor włosów. Jeżeli jednak podejmujemy odważną decyzję o zmianie koloru z ciemnego na jasny blond lub odwrotnie, najlepiej oddać się w ręce profesjonalistów. Nakładana farba nie zawsze idealnie pokrywa naturalny kolor włosów.

Planując koloryzacje włosów oczekujemy wymarzonego efektu, niestety niekiedy rezultaty okazują się całkowicie odmienne od spodziewanych. Trudno domyć ślady po farbie z czoła, uszu i szyi. Nie zawsze kolor idealnie pokrywa całość włosów, pozostawiając nieestetyczne prześwity naturalnego odcieniu. Nie należy podejmować się farbowania mając podrażnioną lub pokaleczoną skórę głowy, ponieważ farby zawierają drażniące substancje mogące pogorszyć stan skóry. Podczas farbowania należy koniecznie używać rękawiczek ochronnych , by uniknąć ciemnych obwódek wokół paznokci trudnych do usunięcia. Ponadto wszystkie farby zwierają silne substancje niszczące strukturę włosów, niekiedy doprowadzając do ich wypadania. Ponadto konieczne jest także comiesięczne ukrywanie odrostów ponownym farbowaniem. Pamiętajmy, że farbowane włosy wymagają specjalnej pielęgnacji.

Zanim zdecydujemy się na zmianę koloru należy się zastanowić czy warto narażać włosy na zabiegi, które nie zawsze poprawią ich wygląd, a często sprawiają, że włosy tracą swoją witalność i blask. Tym bardziej decyzję należy przemyśleć, kiedy mamy długie włosy i pozbycie się efektów farbowania może być długotrwałym i ciężkim do osiągnięcia procesem.

Informacje:

ravestin stosowanie I lutenea tabletki I sliminazer gdzie kupic I bioxyn cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *