Jak dobrać kolor włosów?

Wydawałoby się, że nie ma prostszej decyzji niż wybór koloru, jaki chciałybyśmy nadać swoim włosom. Otóż, by uzyskać odpowiedni efekt konieczne jest zapoznanie się z kilkoma wskazówkami, które prezentujemy poniżej. Zanim zaczniemy przeglądać modne kolory włosów, musimy wiedzieć, że nie każdy kolor będzie odpowiedni właśnie dla nas, ponieważ nie każdy kolor będzie paskował do naszego typu urody. Czym się kierować wybierając farbę do włosów? Jaki kolor jest dla nas odpowiedni, jaki jest modny kolor włosów, a jakich kolorów powinnyśmy unikać?

Przede wszystkim powinnyśmy wiedzieć, że źle dobrany kolor uwydatnia niedoskonałości urody, a więc przed koloryzacją powinnyśmy dowiedzieć się jak dobrać kolor włosów?

Do czynników mających radykalny wpływ na dobór odcieni farb koloryzujących należą: obecny stan włosów, ich naturalny odcień, czy były wcześniej farbowane, czy są przyciemniane, rozjaśniane czy też siwe?
Pierwszą istotną rzeczą jest zastanowienie się, jakim efektem końcowym jesteśmy zainteresowane. Jeśli mają to być radykalne zmiany koloru, najlepiej nie podejmować się ich samodzielnie w domu, a skorzystać z usług zaufanego fryzjera, który nie tylko w profesjonalny sposób nada naszym włosom oczekiwany kolor, ale także udzieli nam informacji jak pielęgnować włosy i dbać, by blask koloru utrzymywał się jak najdłużej. Samodzielne farbowanie może doprowadzić do zniszczenia struktury włosów i niedokładnego pokrycia wszystkich włosów nadając im nieestetycznego wyglądu.

Brunetki nie powinny rozjaśniać włosów o więcej niż 3 tony, ponieważ odrosty widoczne są już zaledwie po 2 tygodniach, a wygląd prezentuje się sztucznie. Takie rozjaśnianie wiąże się z częstym farbowaniem i osłabianiem włosów, alternatywą może być zastosowanie jasnych pasemek.

Blondynki śmiało mogą dobierać dla siebie kolor spośród wszystkich odcieni blondu i jasnych brązów. Idealnym rozwiązaniem jest również balejage przy zastosowaniu różnych odcieni blondu z kombinacją brązu. Blondynki chcące zaryzykować z ciemnym brązem powinny pamiętać również o przyciemnieniu brwi i tuszowaniu rzęs.

Kobiety z rudymi włosami mogą pogłębić kolor stosując ognisty rudy lub koniak. Jeśli jednak chcą zrezygnować z naturalnego koloru mogą przyciemnić włosy stosując wszystkie odcienie kasztana i czekoladowy brąz. Nie powinny podejmować się samodzielnego rozjaśniania włosów ponieważ grozi to ryzykiem uzyskania żółtych włosów.

Odpowiednio dobrany kolor musi idealnie harmonizować się z naszą karnacją, w czym również pomóc mogą porady stylisty lub fryzjera. Kolor oczu, odcień cery, a nawet nasz styl i charakter idealnie odpowiadają jaki kolor włosów nam pasuje. Wszystkie elementy muszą współgrać ze sobą, a najważniejsze jest byśmy czuły się komfortowo w danym kolorze.

Przeczytaj:

sliminazer gdzie kupic I Calminax forum I artroser apteka I ravestin skład

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *