Czym jest mezoterapia?

W dzisiejszych czasach już nie tylko kobiety zabiegają o atrakcyjny wygląd, robią to również mężczyźni. Coraz więcej czasu poświęcamy pielęgnacji naszego ciała. Wykorzystujemy do tego diety, ćwiczenia, kosmetyki i różnego rodzaju zabiegi. Coraz częściej decydujemy się na metody i środki zatrzymania efektów nieubłaganie szybko upływającego czasu. Z każdym dniem wzrasta zainteresowanie dziedziną, jaką jest medycyna estetyczna, która w swoim zakresie oferuje nam bardzo szeroki wachlarz zabiegów. Wśród cieszących się największym zainteresowaniem znajduje się mezoterapia. Czym ona jest i na czym polega?

Mezoterapia to zabieg w medycynie estetycznej praktykowany stosunkowo od niedawna. Dotychczas była skuteczną metodą walki z chorobami skóry, bólami o charakterze migrenowym i dolegliwościami od strony układu oddechowego. Wykorzystywana była również podczas zabiegów rehabilitacyjnych. Obecnie mezoterapia mocno zakorzeniła się w medycynie estetycznej i kosmetologii.
Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry specjalnych substancji czynnych za pomocą zastrzyków. Zabieg jest w pełni bezbolesny. Dzieli się na dwa rodzaje jest to mezoterapia igłowa i mezoterapia bezigłowa. Mezoterapia obejmuje od kilkudziesięciu do kilkuset wstrzyknięć, co ma na celu zupełne zregenerowanie poprzez wypełnienie danego miejsca mieszanką substancji aktywnych.

Mezoterapia eliminuje tak zwane worki pod oczami, objawy stresu, przemęczenia i bezsenności oraz skutki szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak zbyt niska lub za wysoka temperatura.

Pomimo, że mezoterapia jest zabiegiem całkowicie nieszkodliwym i nieinwazyjną metodą na przywrócenie doskonałego wyglądu skórze, to nie każdy może ją zastosować na sobie. Istnieją pewne przeciwwskazania, których niestety nie należy bagatelizować. Ignorując je można narazić się na nieprzewidziane skutki. Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby ze skłonnościami do blizn i zwłóknień, kobiety w ciąży, alergicy, chorzy na cukrzycę oraz osoby z opryszczką.

Metoda jest już popularna już niemalże na całym świecie, w Polsce wykonuje ją kilkadziesiąt gabinetów specjalizujących się w zabiegach upiększających.

Polecam:

artroser stosowanie I Calminax opinie forum I ravestin a cukrzyca I sliminazer ceneo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *